Wreszcie jest….. Laboratorium

14 04 2011

Wreszcie udało się, zebraliśmy 200 tys hT. Około 21:30 nastąpił zakup rzeczonego gabinetu. I od razu postawiliśmy go na II piętrze naszej kliniki, niestety, wredna ekipa budowlana uraczyła nas aż 12 godzinnym czasem budowy lub przy extra opłacie za, bagatela kwotę 25 monet, natychmiastowym zakończeniem budowy. Niestety nie ugięliśmy się przed tą  jawną prowokacją i czekamy te 12 godzin. Rano zaczniemy przyjmować pacjentów w nowym gabinecie. Jutro też, lecz w godzinach wieczornych, gdyż dzień pracy na wcześniejszą porę nie pozwoli, zamieścimy skany wszystkich trzech poziomów naszej kliniki z nowym planem rozwoju.  Ostatnie dni to tylko , jak to mówią górale “… klepanie dutków..” , ale mam nadzieję że w najbliższym czasie coś się zmieni. Co do naszych notowań: Top pacjentów - 6-7 miejsce, Top nagród - 13-14 miejsce, Top punktów i poziomów 33-35 miejsce. Top kasy było dzisiaj nawet 3 miejsce, ale że ją już zainwestowaliśmy, to znów jesteśmy gdzieś na szarym końcu tabeli. Nie ma problemu, za kilka dni wrócimy do czołówki. Zbliżają się święta, więc będziemy mieli trochę więcej czasu na zajęcie się kliniką. To tyle w dzisiejszym telegraficznym skrócie….Ustawiony konkurs czy gloryfikacja “ctrl+c , ctrl+v” ???

9 04 2011

Pierwsze moje wrażenie po przeczytaniu wyników konkursu było bardzo pozytywne. Administracja podała wyniki, ładne strony widać należało im się. Tego dnia nie miałem czasu na poczytanie konkurencji, więc poprosiłem o to żonę. Wieczorem dowiaduję się od niej że jest tam “nic”.  Powiem szczerze, zdębiałem. Wczorajszy dzień był luźniejszy, więc wygospodarowując trochę więcej czasu na lekturę prześledziłem wszystkie trzy wybrane blogi. Po kilkunastu minutach musiałem przyznać rację żonie. To nie są ani blogi, ani też serwisy informacyjne. Tego typu strony zaliczamy w kategoriach internetowych do wortali odtwórczych - co to oznacza na prostszy język?  Otóż prezentowane dane na wszystkich stronach są odtwórcze, czyli skopiowane z jednego  lub kilku źródeł ( w ich wypadku z forum gry), nie są autorstwa wpisujących, a co nawet lepsze, nie są przez nich w żaden sposób zredagowane - czyste kopiuj wklej. Pierwsze dwa serwisy aspirują do grona portali informacyjnych, lecz aby zostać do takich zaliczone przez specjalistów muszą spełniać szereg wymogów. Jednym z głównych wymogów jest zróżnicowane źródła informacji, czyli nie polegamy tylko na jednym źródle. I zdobywanie informacji wcześniej niż pojawią się na forum głównym gry. Jest już kilka takich serwisów w Polsce, lecz niestety nie jest to żaden z wybranych przez jurorów. Z prostej przyczyny. Obecnie nie ma żadnej polskiej strony fanowskiej która informowała by o nowościach w grach Upjers wcześniej niż poinformuje o nich oficjalnie firma. Takie strony są dla Traviana, są do kilku pozycji z Bigpoint ( Farmerama, Zoomumba itp) - wszędzie tam o nowościach gracze są informowani dużo wcześniej niż podaje to oficjalne forum. To są prawdziwe strony informacyjne o grach.  Natomiast co wygrało nasz konkurs na najlepszego bloga ?

Na pewno nie blogi ….  Wystarczy spojrzeć w definicję bloga, aby się przekonać że  żadna z tych stron blogiem się nazywać nie może:

Blog (ang. web log - dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej określoną liczbę odrębnych, samodzielnych, uporządkowanych chronologicznie wpisów, których twórcą jest właściciel bloga….Blogi najczęściej mają charakter osobisty i służą jako internetowe pamiętniki. Takie blogi zawierają osobiste przemyślenia, uwagi, komentarze, rysunki, a nawet nagrania - przedstawiają w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce, narzędzia marketingu czy komunikacji (np. politycznej). O ile blogi osobiste mają zazwyczaj jednego autora, o tyle w innych przypadkach blog ma często wielu autorów

Zastanawiając się nad sensem wyboru tych stron dochodzę do wniosku że, albo naprawdę nie było żadnych sensownych stron do wyboru, albo zostało to już z góry ustalone kto wygra. Szkoda tylko że administracja nie podała pełnej listy zgłoszonych blogów, wtedy każdy mógłby sam ocenić ich zawartość, ani też nie zrobiła głosowania wśród graczy, bo to naszym zdaniem Oni powinni decydować co im się podoba a co nie. Czasy narzucania swych poglądów i gustów dawno już minęły.  Podobno żyjemy już w wolnym kraju.

p.s. Nie wiem czy nasz blog był zgłaszany do tego konkursu, gdyż niektóre sprawy prowadzi też moja żona i czasami zapominamy się o podjętych takich drobnych krokach informować. Dopiero jak coś przychodzi na pocztę to wtedy mam wgląd na bieżąco. Ale nawet jeżeli byliśmy zgłoszeni, to proszę nie traktować tego jako skargi na nie wygraną, bo na takowej nam nie zależy i nie zależało. Na tyle nas stać aby mieć na bieżąco konto Premium, a nawet od czasu do czasu dokupić sobie jakąś drobnostkę w postaci  gabinetu za monetki. Chodzi nam bardziej o przejrzystość zasad takich konkursów, gdyż obecny jasno pokazał że nie liczy się własna praca tylko ctrl+c i ctrl+v.Dzień jak co dzień i tak już od tygodnia…..

6 04 2011

tylko leczenie i leczenie. Efekt, w kasie już ponad 100 tys hT i ciągle przybywa. Ostatnio jednak nie mieliśmy za dużo czasu dla kliniki i w notowaniach trochę spadliśmy, ale za kilka dni postaramy się to nadgonić. Obecnie jesteśmy nastawieni tylko ma leczenie najbardziej opłacalnych zyskowo pacjentów. Dlatego też nawet część gabinetów bywa pustawa, bo nie skupujemy pacjentów gdzie można zarobić raptem kilka hT. Wolę poczekać i kupić pacjenta gdzie mogę zarobić przynajmniej 40-50 hT.   Ile jeszcze poczekamy na zakup laboratorium? Ciężko powiedzieć. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy z czasem, może nawet z kolejny tydzień. Chociaż jak by się udało to nawet w ciągu weekendu byśmy zdążyli z zebraniem brakującej kwoty.  Na razie leczymy, kasujemy za usługi hT i kupujemy kolejnych aby ich dalej leczyć - czyli w kółko Macieju ….Inwestycje i poziom 14 !

2 04 2011

Jak już wspomniałem w poprzednim wpisie, po kilku dniach nudnych nastąpił kolejny dzień zmian. Cóż, na obecnym etapie gry wszelkie zmiany wymagają już sporych nakładów finansowych, a co za tym idzie wymaga to sporej ilości czasu na zarobienie takich środków.

Wczoraj udało nam się przejść na 14 poziom, powiem szczerze że nie wiem nawet kiedy to nastąpiło. Od kilkunastu dni ciągle zbieramy środki na Laboratorium - kwota 200 000 hT wydaje nam się nie osiągalna. W między czasie dokonaliśmy naprawdę drobnych kosmetycznych zmian na poziomie 2. Postawiłem czwartą Ortopedię - tak jak wcześniej już zapowiadaliśmy. Pojawiła nam się tam mała przerwa, po dłuższym namyśle postanowiliśmy skorzystać z promocji PayPal i fundnęliśmy sobie trochę monet z 20% bonusem.  Opłaciliśmy siostrzyczkę na kolejne cztery tygodnie, trochę zainwestowaliśmy w drobiazgi - dodatkowe questy i postanowiliśmy sobie kupić Burgerlandie - 50 monet dało nam 50 punktów do wyposażenia ( mamy już 101) i co za tym idzie kolejnych co dzień czterech dodatkowych pacjentów.

Czytaj dalej »Trochę o blogu

1 04 2011

Dziś trochę o naszym blogu, ale zacznijmy od małego podsumowania ostatnich trzech dni. Zbytnio nic nie pisałem, gdyż w klinice nastąpiły niewielkie zmiany i to dopiero dziś, poprzednie dni to standardowa obsługa pacjentów: leczenie, podawanie leków, zakupy leków, zakupy pacjentów i questy. I tak w koło. A jeszcze jak dodam że w ciągu tygodnia mieliśmy naprawdę mało czasu na zabawę z kliniką to sprawa jest jasna - postępy są niewielkie.

Wracając do głównej myśli wpisu - blog. Jak niektórzy zauważyli, umieszczony jest on na hostingu free.pl Hosting nawet niczego sobie, darmowy, ma sporo zalet jak i też wad. Ale strona ładnie i płynnie działa. Istniejemy już przeszło miesiąc. Pierwsze wpisy są z końca lutego, a dane techniczne pokazują nam start na 26 lutego. Przez ten czas pojawiło się sporo wpisów, trochę komentarzy - za które najbardziej dziękujemy. No i było sporo odwiedzin. Sam byłem dziś zaskoczony, przez ten okres witrynę odwiedziło 4250 gości, czyli nie źle jak na startujący zwykły blog o grze.

Czytaj dalej »13-poziom i TOP 7 Leczenia - jest czym się chwalić.

28 03 2011

Jak  już niektórym wiadomo, niedawno zdobyliśmy kolejny poziom - 13. Wyczyn nawet niezauważalny w masie leczonych pacjentów. To tylko 280 tys. punktów. Ważniejsze jest dzisiejsze wydarzenie - wyleczyliśmy 5125 pacjenta.  Ten pacjent dał nam miejsce 7 w TOP Leczenia, a zarazem jest dokładnie w połowie drogi do TOP 1. Pytanie czy dogonimy tą jedynkę ? Cóż, na pewno będziemy się starać, chociaż biorąc pod uwagę nasze sprawy w życiu realnym w ciągu najbliższych tygodni, to dla gry będzie naprawdę mało miejsca i czasu.

Czytaj dalej »Nudy, nudy i …. niespodzianki

26 03 2011

Od ostatniego wpisu minęło kilka dni. Nie pisaliśmy, bo praktycznie nie było o czym. Ciągłe tylko leczenie, sprzątanie, kupowanie leków, pacjentów, kolejne questy i znowu leczenie, sprzątanie i …. tak na okrągło. Jedyna zmiana to powoli zmieniające się liczniki - ilości gotówki i punktów. Aż do wczoraj. Ostatnie trzy dni mieliśmy mało czasu na zajmowanie się grą, bywało że w gabinetach był kompletny bezruch, cóż realia życia codziennego mają mało wspólnego z grami. Ale mimo braku czasu do wczorajszego wieczora udało nam się zdobyć około 32 tys hT. Wczoraj, w czasie oglądania na TVN filmu, doszedłem do wniosku że nie ma co czekać i należy wykonać szybką i radykalną inwestycję…. Czytaj dalej »Ciągły postęp w rozwoju…

22 03 2011

Cóż, dwa dni nic nie pisaliśmy na blogu, ale to nie oznacza że w grze nie ma postępów. Po przeanalizowaniu kilkunastu wariantów dalszego rozwoju naszej kliniki wybraliśmy, naszym zdaniem, najbardziej optymalny układ.

Po dojściu do 75 tys hT niezwłocznie je zainwestowaliśmy w Salę Operacyjną. Zajęła ona miejsce jednego gabinetu Rentgena na II poziomie. Następnie po odczekaniu kolejnych 6 godzin, bo aż tyle trwa budowa gabinetu - a nie mieliśmy chęci płacenia łapówki budowlańcom w wysokości 15 monet celem skrócenia czasu budowy - ruszyliśmy z zwiększonymi możliwościami do dalszej ciężkiej pracy. Po niecałych 7 godzinach już było nas stać na kolejną inwestycję - kolejny gabinet Psychoterapii. Powstał on w nocy, przeznaczyliśmy mu miejsce na I poziomie, obok poprzedniego. Gabinet Zabiegowy, który tu był pierwotnie, został zlikwidowany. Czytaj dalej »Ścieżki rozwoju

20 03 2011

Trafiliśmy wczoraj na dość ciężki dylemat do rozpatrzenia. Mamy już prawie 75 tys hT na sale operacyjną. Mamy też 12 poziom rozwoju, który pozwala nam nabyć laboratorium za bagatela 200 tys hT. Po przeanalizowaniu cen na Giełdzie i ilości pojawiających się w grze chorób leczonych tylko w laboratorium poważnie rozważamy możliwość pominięcia w chwili obecnej Sali Operacyjnej i na rzecz laboratorium. Co nam taki ruch da?  Będziemy jednymi z nielicznych którzy posiadają taki gabinet, a pacjentów z chorobami do danego gabinetu można często nabyć dosłownie za grosze. Sporo ofert jest poniżej 20-30% ceny maksymalnej. Da nam to dość szybki zwrot zainwestowanych środków… Czytaj dalej »Pełna klapa

19 03 2011

Cóż, plany wzięły w łeb. Pełna klapa na całej linii. Według planów wczoraj mieliśmy postawić salę operacyjną. Nie postawiliśmy. Dlaczego ?

Cóż, na tą kwestię złożyło się wiele czynników. Mało czasu, który mogliśmy poświęcić grze, ale głównie mieliśmy i nadal mamy problem z pacjentami. Cóż, coraz więcej graczy jest na poziomie 11 i 12, dlatego też pojawia się coraz więcej pacjentów z schorzeniami których nie mamy szans leczyć. Za to pacjenci z schorzeniami z poziomów niższych są coraz drożsi. Tydzień temu na ortopedii , przy trzech gabinetach mieliśmy 6-8 godzinne kolejki, obecnie nie ma nawet 2-3 godzinnych, a czasami sale stoją puste…

Czytaj dalej »


This blog has been fine-tuned by 7 WordPress Tweaks